niedziela, 13 marca 2016

Lotos Trefl Gdańsk-AZS Politechnika Warszawa

Kolejny weekend, kolejna dawka siatkówki, kolejna kolejka PlusLigi.
Do Gdańska zawitali warszawscy siatkarze, a w Brazylii rozpoczął się sezon z siatkówką plażową. Złoto dla pary Łosiak-Kantor, zaskoczenie dla całego siatkówkowego świata. Za pokonanie w finale brazylijskiej pary, należą się gratulacje. Za to druga polska męska para zajęła czwarte miejsce, bo bardzo wyrównanej rywalizacja Fijałek-Prudel. I do tego srebro damskiej pary. Plażowy weekend nadzwyczaj udany jest ogromną niespodzianką. Aż zatęskniłam za Starymi Jabłonkami. Byłam raz, ale zakochałam się od razu.Nie ma co marzyć o Copacabanie i plażówkowiczach, skoro na trójmiejski parkiet wyszli zawodnicy z plusligi i pokazali siatkówkę w takim wykonaniu które lubię. Walka o każdy punkt, brak odpuszczonych piłek i niespodziewany wynik.
Nie wiem co mnie podkusiło, w piątek po powrocie z wykładów kupiłam bilet na mecz w dniu następnym. Raz się żyję, a do końca sezonu zostało już raptem kilka spotkań.  Może, to już będzie moje pożegnanie z tym sezonem?
AZS Politechnika Warszawa, klub nie porywający mnie przynajmniej aż do soboty.Nazwiska średnio znane... W tabeli też bez szaleństw, Lotos był faworytem. Podczas pierwszego gwizdka wszystko się zmieniło. Warszawiacy wyciągali piłki, które były już nie do wyciągnięcia. Takich obron na ligowym parkiecie w Ergo Arenie jeszcze nie widziałam. Pierwsze dwa sety toczyły się do 30 punktów. To idealny dowód na to, że walka była zacięta.W Gdańskim składzie zabrakło M. Miki, ale to nie powód, żeby na koniec sezonu pozwolić sobie na stratę 3 punktów. W Gdańskim zespole znowu, sześć trybików nie zgrało się w jedność. Czasem mam wrażenie, że nie ma wiszącej chemii nad nimi na boisku. Za to po stronie Warszawy doświadczenie, szczęście i chęć zwycięstwa wzięła górę.Dawno nie byłam na tak emocjonującym meczu. Do końca wierzyłam w gdańskie przebudzenie mocy. Nie udało się, nie tym razem.


1 komentarz: