środa, 9 marca 2016

W słońcu świat wygląda lepiej

Nastał czas na słoneczne dni. Budzisz się rano, a świat za oknem jest zatopiony w słonecznych promieniach. Jest poniedziałek, a Ty i tak nie musisz iść na uczelnie. Tak się złożyło, że pewny atrakcyjny brunet też ma wolny poniedziałek i w ramach podrywu zaprosił mnie na poranną kawę. Takie poniedziałki powinny zdarzać się częściej. Poranna kawa z przystojnym brunetem w centrum Trójmiasta... A potem jeszcze był na tyle uprzejmy, że podwiózł mnie swoim zielonym autkiem do domu.
Słońce i wiosenna temperatura to idealne argumenty na wypróbowanie nowego obiektywu. Przyznaje się... plan zakładał sfotografowanie krokusów, przebiśniegów. Chodziło mi o te pierwsze wiosenne kwiatki. Których nie było, nie wiem za szybko? za późno? Nigdy nie potrafię wbić się w termin ich kwitnienia. Chyba jeszcze nikt nie skonstruował takiej aplikacji na telefon, która informuje gdzie i kiedy warto iść na zdjęcia :)
Park był niestety jeszcze w jesiennych barwach, więc czemu by się nie przejść nad morze i zobaczyć, czy jeszcze nie wyschło :) Pierwszy raz od bardzo dawna, zobaczyłam morze i plaże skąpaną w słońcu, a dookoła unosi się zapach Bałtyku. Bałtyku, kiedy widać piasek, morze, muszelki, mewy Bałtyku poza sezonem. Kiedy nie ma na całej szerokości plaży parawanów zza których słychać tylko syk od otwierania puszek z piwem.
Sporo zdjęć, ale to był pierwszy test nowego obiektywu. Pierwsze nasze spotkanie i pierwsza próba dojścia do porozumienia w kwestii współpracy. Myślę, że z czasem się dogadamy :)2 komentarze:

  1. Świetne te zdjęcia! Strasznie podoba mi się pierwsze i czwarte
    http://takenbp.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Sesja fotograficzna sroki świetna :)
    zwłaszcza to ujęcie "w locie"

    OdpowiedzUsuń